Swarzewo

Swarzewo

Swarzewo to całkiem duża miejscowość rybacka i turystyczna leżąca pomiędzy Puckiem a Władysławowem, nad Zatoką Pucką. Swarzewo to wypoczynek w ciszy, bez wielkomiejskiego szumu i spalin. Przez Swarzewo przechodzi trasa rowerowa, wzdłuż Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego - łączy Puck z Helem (ok 60 km), działa także stadnina koni.

Pochodzący z końca XIX wieku kościół w Swarzewie to znane sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. W ołtarzu głównym, za podnoszonym obrazem Madonny Tronującej z Dzieciątkiem, umiejscowiona jest drewniana rzeźba Matki Boskiej patronki rybaków (I połowa XV stulecia).

Swarzewo to przystań rybacka z pomostem i letnie kąpielisko. Przy molu znajduje się przystań, gdzie można zacumować kajak czy łódkę, wypożyczalnia sprzętu wodnego, szkółka windsurfingowa. Ponadto w Swarzewie warto odwiedzić również pozostałość zatopionego w Zatoce Puckiej lasu, mały skansen rybacki, czy wykopaliska archeologiczne sprzed dwóch i pół tysiąca lat. Dodatkowo ze Swarzewa niedaleko do Pucka, Władysławowa a nawet Trójmiasta - to dobra lokalizacja do planowania ciekawych wycieczek samochodowych po całym Wybrzeżu Gdańskim.

W Swarzewie jest kilka sklepów, punktów małej gastronomii, są też miejsca, gdzie można zjeść świeżą rybę wprost z połowów tutejszych rybaków. Swarzewo noclegi to w głównej mierze ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne, pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.