Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Rzucewie nad zatoką jest piaszczysta, częściowo z wielkimi kamiennymi głazami, otoczona lasem mieszanym, choć niezbyt szeroka, ale nie jest na niej tłoczno.To doskonałe miejsce do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Na plaży znajduje się również pomost, przy którym można przycumować żaglówkę czy łódkę. więcej »

Osada Łowców Fok

Park Kulturowy Osada Łowców Fok - to jedna z większych atrakcji turystycznych Rzucewa. Osada położona jest na północ od wsi Rzucewo, bezpośrednio nad brzegiem Zatoki Puckiej. W późnym neolicie (2500-1700 p.n.e.), nad dzisiejszą Zatoką Pucką pojawiły się pierwsze osady łowców fok. Swym zasiedleniem objęli Rewę, Osłonino, Rzucewo, Ostrowo. Stworzyli oni silną, oryginalną kulturę, znaną z charakterystycznej ceramiki, wyrobów bursztynowych, kamiennych narzędzi. więcej »

ul. Rzucewska 15, Rzucewo

Zamek Jan III Sobieski

Zespół Pałacowo-Parkowy w Rzucewie Jan III Sobieski - miejsce wypoczynku dla ludzi ceniących spokój i wygodę. więcej »

Rzucewo 6, 84-100 Puck

Stajnia Zamkowa Rzucewo

Uczymy jeździć konno początkujących i zaawansowanych. Przygotowujemy dzieci i dorosłych do startów w zawodach i zdobywania odznak jeździeckich. Organizujemy imprezy okolicznościowe, naukęjazdy bryczką, a dla najmłodszych do dyspozycji kucyki. Prowadzimy również hotel dla koni. więcej »

Rzucewo 6

Cegielnia Rzucewo

ul. Rzucewo 1, Rzucewo

Aleja lipowa

Rzucewo – Osłonino, Aleja Lipowa Sobieskiego. Wśród wiekowych drzew. więcej »

Al. Lipowa, Rzucewo

Pomnik przyrody

Dwunastu Apostołów to nazwa sztormowych głazów narzutowych, wypłukanych przez fale w okolicy Zatoki Puckiej. Głazy znajdują się w pobliży puckiego osiedla Rozgard, w pobliżu klifu. Największy z pomników przyrody ma obwód ponad 7 m. więcej »

Puck, ul. Klifowa

Szlak pieszy

Pieszy szlak Krawędzią Kępy Puckiej wiedzie przez Puck, Rozgard, Osadę neolityczną, Rzucewo, Osłonino i dalej Rezerwat Beka, Mrzezino, Połchowo, Rekowo Dolne w Lasy Wejherowskie. Liczy 34 km i oznakowany jest kolorem niebieskim. więcej »

ul. Dworcowa, Puck