Polecane obiekty

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, między Gdynią a Władysławowem położone jest około 11-to tys. miasto powiatowe - Puck (około 5 km od Rzucewa). Historia Pucka sięga XII wieku, a już w I-szej połowie wieku XIII-tego otrzymał statut miasta. Dlatego też, w mieście spotkamy wiele zabytków: barokowy, szachulcowy szpital dla ubogich - obecnie Muzeum Ziemi Puckiejkościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego wieku (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka rybaków łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX wieku kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem. Mało tego, w Pucku natknąć się można na specyficzne dla tego regionu chaty szachulcowe.

Puck to niewątpliwie obiekt wyjazdów wakacyjnych wielu Polaków. Przyciąga ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczysty brzeg morski ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim oraz jachtowym. Z uwagi na położenie nad zat. Pucką - najdogodniejszym w Polsce położeniem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi - tutejsze plaże pełne są wielobarwnych żagli i latawcy. Można tutaj także podziwiać ekskluzywne jachty pływające po zatoce, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej. Naturalnie w Pucku i jego okolicy wyznaczonych jest dużo szlaków do turystyki pieszej i rowerowej.

Urlopowicze rozważający noclegi nad morzem i wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich rozmaita baza gastronomiczna: kawiarnie, lodziarnie, smażalnie, restauracje, bary oraz budki z hamburgerami, kebabem i lodami. Równie różnorodna jest baza noclegowa. Wytworne apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy wypoczynkowe jak i tanie kwatery prywatne - to wszystko tworzy noclegi w Pucku.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 302 919, Dziś: 5, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem